Každý rok se koná v Paříži druhý grandslamový turnaj sezóny. Sejdou se na něm nejlepší tenisté a tenistky, aby se na dvorcích utkali o cennou trofej. Turnaj známý také pod názvem Roland Garros, se odehrává na celé řadě kurtů pařížského klubu Stade Roland Garros. Od roku 2001 nese centrální dvorec jméno Philippa Chatriera a druhý hlavní dvorec je pojmenován po tenistce Suzanne Lenglenové. Kdo byly tyto tenisové legendy, že jim byla tímto prokázána taková pocta?
· Suzanne Lenglenová
Francouzská tenistka, která se narodila do chudších poměrů roku 1899, toužila odmala státi se tenistkou. Za svým snem šla cílevědomě, a tak již v patnácti letech získala první velké vítězství na velkém turnaji. V roce 1919 poprvé vyhrála pohár ve Wimbledonu. V následujících letech byla její kariéra na vrcholu. Během sedmi let prohrála pouze jedno jediné utkání! Dokázala získat šest wimbledonských titulů, jak ve dvouhrách, tak i ve čtyřhrách. Stala se dvojnásobnou olympijskou vítězkou. Poté ukončila svou amatérskou kariéru a vrhla se na profesionální dráhu. Tudíž se již nemohla účastnit těchto turnajů, nicméně její úspěchy velmi výrazně pomohly ženskému sportu. Povýšila ženský tenis na populární a významný sport. V červnu roku 1938 vyšlo najevo, že trpí leukémií, pár dní na to oslepla a zemřela již v červenci téhož roku v pouhých 39 letech.
· Philipp Chatrier
Původně francouzský tenista, později také novinář a sportovní funkcionář. Narodil se roku 1926. Po tři roky byl součástí francouzského daviscupového družstva. Na Wimbledonu se naposledy představil v roce 1953, poté se začal věnovat dráze novináře. Založil časopis, jenž se věnoval tenisu. V roce 1969 se stal nehrajícím kapitánem týmu pro Davis cup. Velmi důležitou roli sehrál v procesu sloučení amatérského a profesionálního tenisu, které se odehrálo roku 1968. Jako funkcionář se uplatnil nejprve ve francouzské tenisové federaci. Od roku 1973 byl prezidentem Mezinárodní tenisové federace. Podílel se na tom, aby byl tenis opět zařazen mezi olympijské sporty. V roce 1992 byl Philipp Chatrier uveden do Mezinárodní tenisové síně slávy, zemřel o osm let později. Kromě hlavního kurtu na Roland Garros je po něm pojmenováno také nejvyšší ocenění Mezinárodní tenisové federace.