Jak si zařídit byt

Jak si zařídit byt

Levně, ale pěkně

Co se týče ceny, nejlevnější nábytek je z lamina a je k sehnání do pár stovek korun. Byť se o tomto materiálu mluví jako o málo kvalitním a rychle se ničícím, patří mezi nejlépe udržovatelné.
Levný nábytek

Kde vybavení bytových prostor sehnat?

Je spousta kamenných prodejen, kde si můžete nábytek koupit, stejně tak e-shopů. My si ale ukážeme pár méně známých způsobů, kde jej sehnat.

· Sociální sítě – Na řadě sociálních sítí, jako je např. facebook nebo instagram, se lidé snaží zbavit nechtěného, nebo starého nábytku. Určitě není na škodu se tam podívat, popřípadě dát inzerát, zda se někdo náhodou nezbavuje věci, která by se vám hodila.

· Přátele – Rozhodně zkontaktujte své blízké a kamarády. Třeba někdo z nich bude mít nadbytečné vybavení a rád vám ho přenechá, nebo prodá za symbolickou cenu.

· Popelnice – Zní to sice trochu nechutně, ale představte si, kolik věcí lidé vyhodí jen z důvodu, že se jim přestali líbit. U kontejnerů a popelnic leží spousta bytových doplňků a nábytku, které jsou v dobrém stavu. Jistě ale je potřeba každou věc nejdříve důkladně umýt a vydesinfikovat, než se stane součástí vašeho obydlí.
Hezky sladěný byt

Vymalování

Dříve, než si domů nastěhujete všechen nábytek, bylo by dobré vymalovat, pokud se vám nynější vzhled našich zdí nelíbí. Zde máte pár typů, jak na to, aby váš domov byl jako ze škatulky.

· Světlo – na které stěny dopadá a na které vůbec? Jak velký je pokoj, který budete malovat? Jak to bude vypadat při umělém světle?

Na tyto otázky musíte znát odpověď dříve, než koupíte barvu.

Obecně platí, čím menší pokoj, tím studenější barva (o teplých a studených barvách jste určitě už slyšeli).

Samostatnou kapitolou je malování dětského pokoje, tam je dobré použít jemný odstín světlé barvy, jako je například oranžová, či žlutá. Naopak, nejméně vhodné jsou barvy agresivní, jako je sytě červená.

Postup při malování

Igelit – Přikryjte všechen nábytek a podlahu, hlavně neomyvatelné části.

Škrabka s mýdlovou vodou – Pokud je potřeba, sundejte staré nátěry.

Přípravek proti plísni – Vyčistí vám stěnu, zbaví ji plísní a nečistot.

Sádra – Za její pomoci zarovnejte stěnu.

Nyní nechte stěny vyschnout

Štětec s válečkem – Rozmíchejte barvu. Dle vašeho vysněného odstínu přidávejte bílou. Malujte směrem dovnitř. tj. Od stropu dolů a od oken doprostřed.

Previous post Hledáte, jak si zajistit peníze navíc?
Next post Výstavba koupelny v bytě svépomocí.