Jablka a hrušky jsou nejoblíbenějším českým ovocem. Jabloně a hrušně se také v minulosti vysazovaly podél cest a silnic, a spolu s nimi ještě švestky či slívy. Stromů a alejí podél silnic ubývá, ale stále je na některých místech můžete nalézt, například v jihočeském regionu nebo v Českém středohoří, kde se ovocným stromům dařilo.
Pěstování jablek a hrušek se také zabývá řada podnikatelů, rodinných farem, které dodávají ovoce na náš trh, nejčastěji formou přímého prodeje v tržnici nebo rozvozu do měst a obcí či přímo na objednávku zákazníkům. Některé odrůdy jsou vhodné i pro uskladnění na zimu, a kdo má sklep, může tímto způsobem nejen ušetřit, ale mít zásobu prakticky čerstvého ovoce při ruce. Výhodné je mít podsklepenou i chatu v chatové oblasti, pokud ji obýváte natrvalo, a odkud je to do nákupních center daleko.
K prodeji i uskladnění ovoce a zeleniny velmi dobře poslouží plastové přepravky. Vyrábí se z polypropylenu, který je již mnoho desítek let znám jako optimální plastická hmota pro kontakt s potravinami. Z polypropylenu se také vyrábí instalatérské potrubí a armatury pro rozvody pitné vody a fólie z polypropylenu také nachází využití v potravinářském průmyslu, například pro balení pečiva. Výrobci zároveň nešetřili barvami a můžete si tudíž objednat přepravky ve více barevných provedeních, https://www.hyperslevy.cz/cela-cr/171478-nausnice-ci-nahrdelniky-v-mnoha-designovych-provedenich/ což usnadňuje orientaci v uskladněných komoditách.
Podstatnou výhodou plastových přepravek Schoeller Allibert je jejich pevnost, kompaktnost a odolnost vůči prakticky všem povětrnostním vlivům. Nepodléhají korozi, snadno se čistí a nemají tendenci absorbovat toxické plísně a hnilobu. V porovnání s dřevěnými bedýnkami se také lépe stohují na sebe a při přepravě se stoh beden neskácí, neboť jsou opatřené zářezy, aby do sebe při skládání zapadaly. Každá bedna má také úchyty na bocích pro snazší manipulaci.