Už jste slyšeli název hypotéka bez příjmu? Tak to je název, který neoznačuje, že by se vůbec příjmy nedokazovaly. Jenomže, to v dnešní době již neplatí. Každý poskytovatel půjčky si musí zjistit, zdali jeho klient má nějaké příjmy, aby mohl splácet půjčku a aby se proto nedostával do zbytečných finančních problémů. To samé platí v případě, že Vy jako klient chcete půjčku. Musíte zkrátka a dobře něčím prokázat, že máte na splácení svých závazků. Tato pravidla platí jak pro běžné spotřebitele v rámci spotřebitelských úvěrů, tak také pro podnikatele v rámci podnikatelských úvěrů.
Základní rozdíly spotřebitelských a podnikatelských úvěrů
Budeme se i nadále věnovat tématu. Čili úvěru, u kterého se ručí nemovitostí, ale nemusíte dokládat výdělky. Tento název jsme si již objasnili a zjistili jsme, že vždy se nějakým způsobem musí doložit, že buďto vyděláváte a máte stabilně výplatu, nebo máte jiné druhy výdělků či dávek a tak podobně.
- Jdeme-li hlouběji do jádra problematiky, řekneme si ještě další základní fakta. Například si objasníme to, že spotřebitelské úvěry se poskytují v podstatě komukoliv nad 18 let věku. Peníze se využívají na bydlení, jako běžná půjčka, na placení běžných potřeb, můžete s nimi cokoliv kupovat a pořizovat, nábytek, spotřebiče, rekonstruovat, vybavovat domácnost a tak podobně. Zatímco podnikatelské úvěry se využívají pouze v případě, že podnikáte, čili máte založenou firmu, jste OSVČ nebo podnikáte. Peníze využijete do podnikání.
Bojíte se, že nemůžete nic doložit nebo nevíte, jak to udělat?
Obavy jsou předem opravdu zbytečné. Mnoho lidí nemá ještě zkušenosti s nebankovním systémem, ale věřte, že je podobný tomu bankovnímu. Jenom je to ještě v mnohých ohledech jednodušší. Stačí se podívat, co k tomu budete potřebovat a případné doklady doložit. Vždy musíte být schopni úvěr splácet, to je nejdůležitější. Dále se obecně potřebují výpisy z účtu většinou za 3 – 6 posledních měsíců, výplatní pásky za totéž období, a pokud nevyděláváte tak další doklady.