Ložnice by měla působit klidně a mělo by se nám v ní dobře spát. Pokud totiž nebudete mít dlouhý a kvalitní spánek nebudete každý den fungovat na 100%. Při spánku nám tělo odpočívá, ale taky nabírá novou energii na další den. Abychom měli kvalitní spánek, měli bychom si dát záležet i na dalších.
Čerstvý vzduch
Zaměřit bychom se měli na vzduch, který máme v ložnici. Správně byste měli mít v místnosti přísun čerstvého vzduchu. V zimě stačí mít otevřenou jen mikroventilaci. V ložnici by měla být teplota od 18 stupňů do 20 stupňů. V létě, kdy je venku vedro, měli byste okna otevírat až večer, kdy teplota klesne. Jestliže máte doma klimatizaci, můžete si jí přes den zapnout, ale na noc jí vypněte.
Rozestavění nábytku
Velký pozor byste si měli dát na rozestavění nábytku. Postel by měla být umístěná, tak aby bylo vidět na dveře a nebyla v blízkosti oken a topení. V ložnici by mělo být co nejméně nábytku, ať to nepůsobí přeplácaně.
Barvy a vůně
Když člověk usíná, vnímá své okolí více. Jestliže budete mít v ložnici rušivé elementy, bude se vám hůře usínat a budete se dlouho převalovat. Co se týče barev, v ložnici by měly být barvy méně syté, jako například krémová, pastelově zelená či hnědá. V ložnici by neměla být vůbec červená barva, ta působí agresivně nebo modrá, ta zas působí chladně. Ohledně vůně, zde je zas dobré použít přírodu. Nejlepší je použít kvetoucí vůně nebo dále vůně lesa.
Důležité je, že když usínáme, tak by nás nemělo vůbec nic rušit. Proto bychom v ložnici neměli mít pracovní stůl s blikajícím počítačem, který nám na klidu moc nepřidá. Dále by zde neměla být puštěná televize či pořád zvonící telefon. Nejenže modré světlo působí negativně, ale taky tyto věci ovlivňují kvalitu spánku. Zkrátka některé věci do ložnice nepatří, odstraňte je z místnosti, který je vyhrazená jen na odpočinek.