Pořídit si na zahradu bazén také znamená postarat se v něm o kvalitu vody, aby to nebyla zapáchající stoka, kde se vesele množí různé mikroorganismy. Za prvé je zapotřebí vodu filtrovat pomocí čerpadla, které ji vhání do filtrační nádoby s papírovou vložkou nebo s křemičitým pískem či zeolitem. Přefiltrovaná voda se vrací zpět do nádrže a ve filtrační nádobě se usazují drobné i větší mechanické nečistoty.
Dále je nezbytné vodu desinfikovat, to se provádí více metodami a jednou z nich je chlorování, podobně jako v úpravnách pitné vody. Přidávat do vody chlór však nestačí, nejprve je nutné tekutinu v nádrži na chlorování připravit, aby bylo chlorování účinné, a aby nedocházelo k poškozování bazénu a lidského zdraví.
Jednou z možností, jak chlorovat vodu v bazénu, jsou multi tablety 6 v 1.
Aktivní chlór – tvoří základ těchto tablet. Chlór je, jak známo, nepřítelem mikroorganismů ve vodě, a na stejném principu ošetřování vody k nám proudí voda ve vodovodních trubkách v domácnosti.
Vločkovač – ten slučuje velmi drobné nečistoty, které se nemohou zachytit ve filtraci, ve větší kousky, podobné vločkám. Vločky buď dopadnou na dno, odkud se dají odsát vysavačem, anebo se již ve filtraci zachytí, čímž se výrazně přispívá k průzračně čisté vodě.
Projasňovač – tato látka na sebe váže ionty hořčíku a vápníku, což snižuje tvrdost vody, a rovněž přispívá k průzračnější tekutině v bazénu.
Stabilizátor pH – voda v nádrži by měla být v rozmezí pH mezi 6,8 a 7,6, příliš měkká voda s chlórem vysušuje pokožku a poškozuje stěny bazénu a v tvrdé vodě se zas špatně rozpouští desinfekční prostředky.
Algicidní přípravek proti řasám – když jsou v akváriu vodní rostliny, vylučují látky proti rozmnožování řas. V bazénu však vodní rostliny nejsou, a tak se musí algicidní přípravky proti řasám dodávat touto cestou.
Stabilizace chlóru – je poslední složkou tablet 6 v 1.